Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?

Jeśli zastanawiasz się nad poprawą swojego wyglądu za pomocą najgorętszego obecnie zabiegu makijażu permanentnego, jakim jest microblading, musisz uzyskać informacje na temat tego zabiegu, a zwłaszcza na temat opieki po nim. Ponieważ microblading jest formą tatuażu brwi, oznacza to, że obejmuje on okres gojenia, podczas którego należy przestrzegać ścisłej rutyny pielęgnacyjnej. Najczęstszym pytaniem zadawanym przez klientów jest: kiedy można myć brwi po zabiegu?

Właściwa pielęgnacja

Brwi należy myć od drugiego dnia, ale delikatnie, nie mocząc ich w wodzie. Brwi należy umyć również pierwszego dnia po zabiegu microbladingu, aby usunąć nagromadzoną limfę. Możesz spotkać się z poradami, które mówią, że nie należy myć brwi po zabiegu. Nie jest to jednak prawdą. Jeśli nie będziesz myć brwi, ryzykujesz infekcję i powstanie ciężkich strupów, które spowodują usunięcie pigmentu. Tak więc, owszem, należy je myć, ale nie oznacza to polewania ich wodą podczas mycia twarzy. Kiedy pytasz, kiedy mogę umyć brwi po microbladingu, większość profesjonalnych artystów radzi, aby pozostawić brwi po microbladingu suche przez 2-3 godziny po zabiegu. Po tym czasie na brwiach może pojawić się płyn, który wygląda jak kropelki potu. Jest to limfa wypływająca z rany. Limfę należy usunąć. Pierwszego dnia należy oczyścić brwi 2-3 razy wacikiem z odrobiną sterylnej wody, aby wchłonąć nadmiar limfy. Teraz po 2 dniach od zabiegu możesz myć brwi poddane zabiegowi microbladingu, ale nadal musisz być bardzo ostrożna. Jak należy je teraz myć? Nie pocieraj, tylko delikatnymi ruchami umyj je wodą z mydłem antybakteryjnym i wytrzyj chusteczką, aby osuszyć brwi. Niektórzy artyści zalecają stosowanie maści w celu zapewnienia nawilżenia brwi. Ważne jest, aby nakładać tylko cienką warstwę zalecanej maści, aby nie zatkać rany. Należy ją również nakładać przed prysznicem, aby chronić brwi przed działaniem wody. Co się stanie, jeśli nie umyję brwi po microbladingu? Niektórzy artyści nadal zalecają, aby po zabiegu microbladingu nie używać wody. Oznacza to, że nie należy myć twarzy w sposób, w jaki robi się to zazwyczaj. I oczywiście nie należy się kąpać. Ale rana musi być oczyszczona. Nieoczyszczanie brwi i pozostawienie płynu do wyschnięcia spowoduje utworzenie się skorupy. Pewne strupki są normalne, ale nieusuwanie chłonki i niepozostawianie brwi suchych może prowadzić do nadmiernego tworzenia się strupków. Odpadające strupy mogą wyciągać pigment i wpływać na jego utrzymanie. Kiedy mogę umyć twarz po zabiegu? Możesz umyć twarz pierwszego dnia po zabiegu, ale bardzo uważaj na okolice poddane zabiegowi. Pamiętaj, że świeżo wyrysowane brwi należy czyścić delikatnie, a nie myć.

 

 

2 thoughts on “Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.