Jak zapomnieć o dawnej miłości?

Nie wszystko w życiu układa się tak, jak byśmy tego chcieli, dlatego czasami trzeba wiedzieć, jak zapomnieć o ukochanej osobie. Czasami może się wydawać, że jest to najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek będziesz musiał zrobić. Zdolność do zapomnienia o ukochanej osobie, gdy nie można już jej kochać, jest jednak zdrowym sposobem na uwolnienie się od tego, co nas powstrzymuje, abyśmy mogli iść dalej.

Daj sobie czas

Niezależnie od tego, czy jest to ktoś, kogo się straciło, czy ktoś, kto się od nas oddalił – rozstanie może być równie bolesne. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zapomnieć o kimś, kogo kochasz, musisz najpierw opłakać tę osobę. Wyrzucenie tej osoby z pamięci, aby nie musieć o niej myśleć, nie jest zdrowym sposobem podejścia do akceptacji. Należy raczej dać sobie czas na opłakanie tej osoby i pogrążenie się w smutku – to pierwszy krok do zapomnienia o niej. Doskonałym sposobem na zapomnienie jest poznawanie nowych ludzi i zawieranie nowych przyjaźni. Nie każda relacja z innymi ludźmi musi być trwała, ale nawiązanie nowych znajomości z pewnością poprawi samopoczucie. Poza tym nowi ludzie oznaczają tworzenie nowych wspomnień, które zastąpią stare, bolesne dla Ciebie – to kolejny świetny sposób na zapomnienie o kimś. Trzymaj się z dala od rzeczy, które przypominają Ci o danej osobie. Może Cię kusić, by przejechać obok jej domu lub nawet odwiedzić stare miejsca, do których kiedyś chętnie chodziliście. Unikaj tego, bo to tylko utrudnia zapomnienie o tej osobie.

Być może będziesz musiał unikać oglądania pewnych programów, jeśli przypominają Ci one o utraconej miłości, lub spędzania czasu z pewnymi osobami, jeśli są to znajomi, z którymi łączyły Was wspólne wspomnienia. Nie chodź do starych miejsc, w których spędzałeś czas, licząc na to, że natkniesz się na swoją byłą ukochaną; zamiast tego spróbuj pójść do kawiarni lub sklepu spożywczego na drugim końcu miasta. Najlepszym sposobem, by o kimś zapomnieć, jest zerwanie wszelkich kontaktów. Może Cię kusić, by sprawdzić, co u tej osoby słychać, ale już jedna wiadomość, telefon lub e-mail może sprawić, że znów zaczniesz myśleć o dobrych czasach i tęsknić za tym, by związek był taki, jak kiedyś. Trudno jest zapomnieć o kimś i być szczęśliwym, gdy wciąż jest się rozżalonym z powodu tego, co ta osoba zrobiła lub co poszło nie tak. Częścią tego, jak o kimś zapomnieć, jest zaprzestanie rozpamiętywania gniewu i praktykowanie przebaczenia. Czasami zapomnienie o kimś jest prawie niemożliwe, ponieważ wmawiamy sobie, że akceptacja tej osoby jest kluczem do naszej wartości jako istoty ludzkiej. Musisz wyzbyć się tego przekonania. Nikt inny nie może decydować o tym, czy jesteś wartościowy. Związek mógł się nie udać z wielu powodów, takich jak niekompatybilność lub błędy popełnione w jego trakcie, co jest częścią bycia człowiekiem. Nie oznacza to jednak, że nie jesteś wart miłości i szczęścia.

1 thought on “Jak zapomnieć o dawnej miłości?”

  1. Zgadzam się na sto procent. Liczę na to, że w serwisie pojawi się znacznie więcej artykułów właśnie poruszających ten temat.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.