Korzyści płynące z masażu tkanek głębokich

Nie musisz być miłośnikiem spa, aby słyszeć o masażu tkanek głębokich. Jako jeden z najbardziej popularnych masaży dostępnych w Secret Oasis Spa, masaż tkanek głębokich jest doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą złagodzić napięcie i ból lub zająć się konkretnym obszarem problemowym. W tym blogu przyjrzymy się temu, co technika ta ma do zaoferowania i dlaczego może to być idealny masaż dla Ciebie…

Co to jest?

W skrócie, masaż tkanek głębokich jest zazwyczaj stosowany do rozwiązywania problemów związanych z przewlekłym napięciem i urazami. Na przykład, jest on stosowany do pomocy:

Bólu
Zapalenie
Napięcie mięśniowe
Napięcia tkanek miękkich
Skurcze
Problemy z postawą
Urazy związane z powtarzającym się napięciem
Urazy sportowe
Rwa kulszowa
Choroba zwyrodnieniowa stawów
Stres
Wysokie ciśnienie krwi

Masaż ten jest ukierunkowany na głębsze struktury tkankowe mięśni (zwane również tkanką łączną). Jest to również bardziej skoncentrowany rodzaj masażu, ponieważ terapeuta pracuje nad uwolnieniem chronicznego napięcia mięśni lub węzłów (zwanych również „zrostami”).

Jak wykonuje się masaż?

Terapeuta powinien zacząć od lżejszego nacisku, aby rozgrzać mięśnie, a następnie pogłębić go i skoncentrować w miarę pracy nad obszarami problemowymi. Podobnie jak w przypadku innych masaży, stosowany będzie olejek, który pomoże rozluźnić mięśnie.

Podczas głębokiego masażu tkanek nie jest rzadkością, że terapeuta używa ich:

Dłoni
Palców
Knykci,
Łokcie

Przedramion
W niektórych punktach masażu możesz odczuwać pewien dyskomfort, zwłaszcza jeśli terapeuta pracuje nad szczególnie napiętym obszarem lub odnowioną kontuzją. Głębokie oddychanie może pomóc w opanowaniu tego uczucia. Jeśli jesteś naprawdę spięty, terapeuta z masazlodz.pl nie będzie w stanie prawidłowo wykonać masażu, więc po prostu powiedz mu o tym, a on zmniejszy nacisk.

Jeśli jesteś szczególnie wrażliwy lub próbujesz rozwiązać kilka problemów, mądrze jest skorzystać z kilku zabiegów, zamiast próbować przywrócić wszystko do równowagi za pomocą jednego masażu.

Kto może skorzystać z tego zabiegu?

Chociaż nie ma ograniczeń wiekowych dla masażu tkanek głębokich, nie zawsze jest on dla każdego. Należy go unikać, jeśli:

Niedawno przeszłaś operację
Zakrzepy krwi
Niedawno przeszłaś chemioterapię lub radioterapię
Kruche kości / niedawne złamania
Guzy
Przepukliny brzuszne
Siniaki
Otwarte rany
Zapalona lub zakażona skóra
Wysypki

Jeśli jesteś w ciąży lub miałeś zabieg medyczny, powinieneś najpierw skonsultować się z lekarzem. Jeśli masz jakiekolwiek obawy lub wątpliwości, zawsze najpierw porozmawiaj z profesjonalnym masażystą.

Tkanka głęboka a masaż szwedzki

Istnieje przekonanie, że masaż tkanek głębokich jest tylko bardziej intensywną wersją masażu szwedzkiego, ale nie jest to do końca prawda. Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z masażem, masaż szwedzki stanowi dobre wprowadzenie. Jest to klasyczny zabieg łagodzący stres, który gwarantuje uczucie odprężenia i dobrego samopoczucia. Jednakże, chociaż działa on na obolałe, zmęczone mięśnie, może nie być wystarczająco głęboki i ukierunkowany, aby zająć się chronicznymi bólami.

W tym miejscu na pierwszy plan wysuwa się masaż tkanek głębokich. Wykorzystując wiele z tych samych ruchów i technik, co masaż szwedzki, masaż tkanek głębokich wykorzystuje wolniejsze, silniejsze naciski w celu uzyskania głębszego masażu. Masaż ten koncentruje się również w większym stopniu na obszarach problematycznych, wykorzystując specjalną technikę do rozbijania tkanki bliznowatej i zrostów. Jest to masaż bardziej ukierunkowany, zaprojektowany z myślą o problemach mięśniowych i bólu, a nie jako ogólny, relaksujący zabieg na całe ciało.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.