Jak prawidłowo nosić spinki do mankietów?

Jeżeli chcemy postawić na wyjątkowe spinki do mankietów, trzeba sprawdzić, czy mamy w szafie koszulę w podwójnymi mankietami. W naszym kraju niezwykle popularna jest koszula z mankietem francuskim. Spinki są zakładane na wiele okazji, które wymagają uroczystego stroju. Przydadzą się na spotkanie biznesowe, wesele, urodziny, czy inną ważną imprezę. Klasyka w unikalnym wydaniu zawsze ciekawie się prezentuje. Jak nosić spinki do mankietów? O czym warto pamiętać?

Wyjątkowe spinki do mankietów

Mankiety prosto zakończone świetnie zaprezentują się ze spinkami kwadratowymi lub prostokątnymi. Postawić można na dodatki złote, srebrne lub ze stali szlachetnej. Gdy wybieramy się na mniej oficjalne uroczystości, możemy nieco zaszaleć z doborem dodatków. Mankiet koszuli może mieć ścięty lub półokrągły kształt. Kolor koszuli jest z kolei zależny od własnego gustu. Do koszuli z mankietem ściętym pasują spinki prostokątne i kwadratowe. Świetnie wyglądają spinki stalowe, z kamieniem ozdobnym lub metalowe. Z kolei na mankiecie półokrągłym idealnie prezentują się spinki okrągłe.

Jak dobrać spinki do innych dodatków?

Połączenie spinek do mankietów z zegarkiem często jest mile widziane. Pamiętajmy o tym, aby zegarek i spinki były do siebie dobrane pod względem stylistyki i koloru. Kolor spinek trzeba dopasować do tarczy zegarka. Powszechnie uznaje się, że spinki dopasowujemy do zegarka i spinki od krawata. Dobrym rozwiązaniem jest zachowanie równowagi w ubiorze, tak aby nie przesadzić z ilością dodatków i kolorów. Rzadziej spotykane jest łączenie spinek do koszuli z klamrą od paska spodni. Jeśli wybierzemy takie połączenie, nie zapominajmy o tym, aby kolor klamry był taki sam, jak kolor spinek. W mniej formalnych stylizacjach można nieco zaszaleć. Kluczem do zachowania elegancji jest prostota i wyważenie. Mniejsza liczba wzorów i kolorów da pewność dobrego dopasowania każdemu, kto nie zna się na modzie.

Jak zapiąć spinki do mankietów?

Mężczyźni, którzy dopiero planują zakup koszuli i spinek, z pewnością zastanawiają się, jak zapiąć spinki do koszuli. To zadanie nie jest trudne, dlatego każdy sobie z tym poradzi. W zapinaniu spinek nie trzeba mieć umiejętności i doświadczenia. Jak założyć spinki do mankietów? Pierwszy krok to wywinięcie mankietu tak, aby materiał był podwójnie złożony. Dziurki w mankiecie muszą się pokrywać. Następnie bierzemy spinkę i przekładamy jej nóżkę przez dziurki. Na końcu odginamy ruchomą sztabkę, tak aby pozostała w ułożeniu prostopadle do nóżki. Dzięki temu zabezpieczymy spinkę przed wypadnięciem z mankietu. Niezwykle ważne jest to, aby zwrócić uwagę na ozdobną część spinek. Warto ją doskonale wyeksponować. Część ozdobna powinna zatem znajdować się na zewnętrznej części nadgarstka.

Nowoczesne spinki do mankietów przyciągają uwagę ciekawymi materiałami, kolorami i wzorami. To ciekawy pomysł na prezent dla każdego eleganckiego mężczyzny. Podczas wyboru, warto kierować się swoim gustem, oczekiwaniami i daną okazją, na którą założymy spinki do koszuli.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.