Drony w ratownictwie i rolnictwie

Dron to mała maszyna latająca, która może być używana do różnych celów, takich jak fotografia lotnicza, zabawa, operacje poszukiwawcze i ratownicze, opryskiwanie upraw, zarządzanie zwierzętami gospodarskimi i wiele innych. Drony są obsługiwane za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej. Drony są często nazywane, jako UAV (czyli bezzałogowe statki powietrzne). Korporacja SNH Drones prowadzi interesujące kursy specjalistyczne.

Drony do ratownictwa

Czasami nie jest wystarczająco bezpiecznie, aby wysłać ludzi w sytuację ratunkową, ze względu na zakres lub powagę katastrofy. Tu właśnie wkraczają drony. W przypadku wywróconej łodzi lub tonącej osoby, urzędnicy mogą wrzucić autonomiczny pojazd podwodny (AUV) do wody, aby pomóc w akcji ratunkowej. Jeśli jest lawina, drony są wysyłane do poszukiwania osób złapanych w śniegu.  Istnieje wiele rodzajów dronów, w tym quadkoptery, heksakoptery, oktokoptery i wielowirnikowce. Drony stają się popularne ze względu na ich zdolność do latania na dużych wysokościach i do różnych celów. Możesz również potrzebować dodatkowych akcesoriów, takich jak urządzenia GPS, wysokiej jakości kamery wideo z technologią stabilizacji obrazu, aby cieszyć się lepszą fotografią lotniczą.

Drony w rolnictwie

Drony okazały się również korzystne dla przemysłu rolnego, oferując rolnikom kilka sposobów optymalizacji swoich gospodarstw w celu maksymalizacji wydajności i zmniejszenia obciążenia fizycznego. Przeprowadzanie badań terenowych, obsiewanie pól, śledzenie zwierząt gospodarskich i szacowanie plonów są łatwiejsze dzięki zastosowaniu UAV, jednocześnie oszczędzając cenny czas specjalistów z branży rolniczej.

Drony do ochrony przyrody i historii

Drony są tańszą i bardziej wydajną alternatywą dla ochrony dzikiej przyrody. Śledzenie populacji dzikich zwierząt jest prawie niemożliwe z ludźmi na ziemi. Posiadanie oka na niebie pozwala obrońcom przyrody śledzić wędrujące grupy zwierząt, od orangutanów na Borneo po bizony na Wielkich Równinach, aby lepiej zrozumieć zdrowie ich gatunków i ekosystemów. Drony są również wykorzystywane do ponownego zalesiania na całym świecie. Te drony przeszukują leśne podłogi lasów zdziesiątkowanych przez pożary i zrzucają naczynia nasienne wypełnione nasionami, nawozami i składnikami odżywczymi, które pomogą drzewu podnieść się z popiołów. Od początku 1990 roku było około 300 milionów akrów wylesionej ziemi. To, co zajęłoby ludziom około 300 lat, aby ponownie zalesieć, można skuteczniej zrealizować za pomocą technologii dronów do sadzenia nasion. Wreszcie, UAV stają się instrumentalne w historycznych wysiłkach na rzecz ochrony. Drony są wykorzystywane do mapowania renderingów 3D historycznych miejsc, takich jak Czarnobyl, starożytne greckie miejsca w Efezie, Turcji i cmentarze żydowskie w całej Europie. Punkt obserwacyjny daje konserwatorom historycznym możliwość znalezienia wskazówek na temat kultury i architektury podczas korzystania ze zdjęć 3D do odtwarzania utraconych miejsc. Za pośrednictwem snh-drones można osiągnąć ważne kwalifikacje.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.