Jak obliczyć, ile potrzebnych jest toalet przenośnych?

Stworzenie odpowiednio wyposażonego i łatwo dostępnego zaplecza sanitarnego to jeden z podstawowych obowiązków organizatora imprezy masowej. Rozwiązaniem, które od lat sprawdza się przy tego rodzaju wydarzeniach, są przenośne kabiny WC. Jak obliczyć ich liczbę, aby zapewnić wszystkim uczestnikom eventu swobodny dostęp do sanitariatów i na co zwrócić uwagę, zamawiając mobilne toalety?

Wynajem toalet przenośnych – co warto wziąć pod uwagę?

Każdy organizator, który staje przed zadaniem dotyczącym zamówienia odpowiedniej liczby toi-toi na swoją imprezę, powinien kierować się nie tylko liczbą uczestników, ale także kilkoma innymi czynnikami, do których należą:

– miejsce organizacji wydarzenia – jeśli impreza odbywa się na rozległym placu, warto zadbać nie tylko o liczbę kabin, ale także o ich odpowiednie rozstawienie, które ułatwi łatwy dostęp wszystkim uczestnikom,

– sezonowość – wydarzenia organizowane o różnych porach roku mogą przyciągać różną liczbę uczestników,

– czynniki dodatkowe – jeśli planujemy zamówić toalety przenośne Katowice, Kraków lub dowolne inne miasto w Polsce umożliwiają nam dostosowanie usługi do indywidualnych potrzeb, lub czynników, np. obowiązujących obostrzeń epidemiologicznych.

Wzór matematyczny na liczbę toalet

Jednak najczęstszym kryterium wyboru w dalszym ciągu pozostaje dostosowanie liczby kabin WC do frekwencji na wydarzeniu. Aby sanitariatów nie było zbyt dużo ani za mało, warto wykorzystać wzór matematyczny, który pozwala z dużą precyzją określić, ilu toalet potrzebujemy.

Jak obliczyć, ile kabin WC potrzeba?

W przypadku organizacji eventu do 1000 osób liczbę kabin należy obliczyć, korzystając ze wzoru: liczba osób podzielić na 250. Przykładowo, jeśli na imprezie pojawi się 750 uczestników, potrzebne będą minimum 3 toalety.

Jeżeli w imprezie udział weźmie od 1001 do 10000 uczestników, ich liczbę dzielimy przez 250 oraz przez 750, a następnie dodajemy wyniki, np.: (5000:250) + (5000:750) = 20+7. Oznacza to, że organizując imprezę na 5000 osób, potrzebujemy 27 toalet.

Jeśli w wydarzeniu uczestniczyć będzie ponad 10 000 osób, liczbę uczestników dzielimy przez 250, przez 750 oraz przez 1000, a następnie dodajemy do siebie poszczególne wyniki. Przykładowo:

(15000:250) + (15000:750) + (15000:1000) = 60 + 20 +15 = 95 toalet.

Warto jednak pamiętać, że powyższe wzory, choć dają dość precyzyjne dane dotychczas tego, ile toalet potrzeba do organizacji imprezy masowej, nie powinny stanowić jedynej metody kalkulacji. Warto również uwzględnić inne czynniki, np. to czy w trakcie imprezy serwowany będzie alkohol. W takim przypadku warto zapewnić uczestnikom eventu dodatkowe kabiny WC.

Toalety przenośne Lublin – liczy się jakość!

Osobom wynajmującym toalety przenośne Lublin, podobnie jak inne miasta w kraju, daje możliwość skorzystania z usług renomowanych dostawców za pośrednictwem platformy Śmieci.eu. Współpraca z profesjonalistami to gwarancja kompleksowo zrealizowanej usługi, terminowej dostawy oraz montażu zaplecza sanitarnego. Korzystając z usług sprawdzonych firm, zyskujemy również gwarancję najwyższej jakości usług – równie ważnej, co liczba zamówionych kabin WC.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.