Etykiety termokurczliwe – na jakich produktach sprawdzą się najlepiej?

Zalety etykiet termokurczliwych przysporzyły im rzesze zwolenników. Przedsiębiorcy chętnie wykorzystują efektowne formy znakowania swoich produktów, co pozwala na wyróżnienie się z morza konkurencji. Dzisiaj postaramy się wspólnie określić najlepsze kierunki zastosowania tego typu etykiet. Jakie rodzaje asortymentu najmocniej zyskają na umieszczeniu ich w opakowaniu z folii termokurczliwej? Które branże powinny szczególnie zainteresować się wdrożeniem oznakowania shrink sleeve w ramach własnej strategii sprzedażowej?

Czym są etykiety shrink sleeve?

Etykiety termokurczliwe to specjalistyczne opakowania produktów, wykonane z polichlorku winylu (PVC) lub termoplastycznego polimeru (PET). Jak sama nazwa wskazuje, w wyniku działania wysokiej temperatury etykiety ulegają skurczeniu, dzięki czemu ściśle przylegają do twardego opakowania. Fizyczne właściwości etykiet shrink sleeve otwierają nowe możliwości zastosowania, nadając unikalnego wyglądu produktom o niestandardowych kształtach. Etykiety shrink sleeve mogą pokrywać całe opakowanie towaru detalicznego lub opakowanie zbiorcze, mieszczące kilka sztuk produktów (np. sześciopak piwa). Etykiety termokurczliwe zasługują na uwagę nie tylko z powodu ich atrakcyjnego wyglądu, lecz także dzięki swoim właściwościom ochronnym. W przypadku produktów wyczerpujących znamiona towaru luksusowego, etykiety shrink sleeve mogą służyć jako zabezpieczenie potwierdzające nienaruszalność opakowania od momentu wyjścia z linii produkcyjnej aż do chwili dostarczenia do końcowego odbiorcy.

Etykiety shrink sleeve – zastosowanie

Mając na uwadze liczne korzyści płynące z wykorzystywania etykiet shrink sleeve, zupełnie nie dziwi ich obecność na tysiącach produktów obecnych na sklepowych półkach. Producenci z branży spożywczej szczególnie mocno upodobali sobie tanie i wytrzymałe etykiety termokurczliwe. Foliowe, ściśle przylegające etykiety spotkamy na większości artykułów żywnościowych w twardych opakowaniach, np. wody mineralne, jogurty, puszki konserwowe, słoiki. Znajdziemy je również na butelkach whisky lub wina.

Etykiety shrink sleeve idealnie pasują do wyrobów kosmetycznych. Szampony, mydła w płynie, dezodoranty czy kremy – tego rodzaju kosmetyki i środki czystości wymagają oznakowania o dużej wytrzymałości na rozerwanie i umożliwiają wykonanie efektownego nadruku. Rozwinięciem oferty dla branży kosmetycznej staje się produkcja etykiet termokurczliwych dla dystrybutorów środków chemicznych.

Rekomendowane wykorzystanie etykiet typu shrink sleeve rozprzestrzenia się także na sektor farmaceutyczny. Opakowania z tworzywa sztucznego dla leków i suplementów diety dość często goszczą na sobie etykiety nadające im niepowtarzalnego wyglądu. Etykiety termokurczliwe oferują niezbędną przestrzeń do nadruku informacji wymaganych przez prawo.

Drukarnia etykiet termokurczliwych (shrink sleeve)

Projekt i produkcja etykiet shrink sleeve to elementy kompleksowej oferty drukarni AZ Color, gwarantującej dopasowanie etykiety do najbardziej wymagających kształtów. Przedsiębiorcy zainteresowani zamówieniem niebanalnych etykiet termokurczliwych powinni odwiedzić stronę https://azcolor.com.pl/etykiety-termokurczliwe-shrink-sleeve, gdzie zamieszczono szczegółowe informacje o metodzie shrink sleeve dla rozmaitych produktów.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.