Szybciej nauczysz się języka przez kursy językowe online. Sprawdź jak!

Jedna z najlepszych innowacji technologicznych naszych czasów dała nam łatwiejszy dostęp do łączenia się z osobami na całym świecie. Zapytacie, czym jest ta niesamowita, zmieniająca życie technologia? Skype.

Skype zrewolucjonizował sposób, w jaki możemy angażować się z ludźmi w świecie wirtualnym, tak długo, jak istnieje niezawodne połączenie internetowe, to prawie tak, jakby osoba była w tym samym pokoju. Element ten całkowicie zmienił sposób, w jaki jesteśmy w stanie prowadzić międzynarodowe interesy, wykonywać normalne rozmowy telefoniczne, utrzymywać kontakt z bliskimi i odbywać spotkania w miejscach, które wcześniej mogły nie być możliwe. Świat nigdy nie był bardziej połączony, a komunikowanie się z kimś po drugiej stronie globu nigdy nie było bardziej dostępne. Wiele międzynarodowych firm polega na komunikowaniu się ze współpracownikami, klientami i partnerami biznesowymi głównie za pośrednictwem platform wirtualnych, takich jak Skype.

My jednak uczymy języków, więc jak według Ciebie może to być dla nas przydatne? Podobnie jak w przypadku firm i osobistych rozmów telefonicznych, nauka języka, która wymaga wzroku, słuchania, interakcji, pisania i czytania może być interpretowana w ramach samej platformy. Nie tylko nauka języka przez Skype jest skuteczna, ale czasami wirtualna nauka może być nawet bardziej korzystna niż nauka twarzą w twarz. Oto pięć sposobów na to, że nauka języka przez Skype może być lepsza niż twarzą w twarz.skype.jpg

Kursy językowe online – więcej wygody

Przy dodatkowej presji czasu, pod jaką się znajdujemy w dzisiejszych czasach, myśl o konieczności znalezienia czasu na dojazd do szkoły językowej może nas często zniechęcić do nauki nowego języka. Opcja nauki języka przez Skype’a eliminuje potrzebę podróżowania gdziekolwiek, a tym samym oszczędza czas i pieniądze. Skype daje ci możliwość uczestniczenia w zajęciach językowych w dowolnym miejscu i czasie. W dzisiejszych czasach posiadanie smartfona może nawet prowadzić do nauki języka przez Skype w telefonie komórkowym podczas porannego dojazdu do pracy.

Mniej onieśmielające

Nauka nowego języka może być bardzo zniechęcająca, a czasami, w zależności od nauczyciela, może być przytłaczająca i czuć się tak, jakbyś był pod zbyt dużą presją, aby uczyć się nowego języka twarzą w twarz. Wielu uczących się języków obcych odkryło, że wolą kursy językowe online, ponieważ czują się bardziej zrelaksowani i mniej zastraszeni.

Zwiększona koncentracja

Zdolności słuchania przez Skype’a są zazwyczaj zwiększone, ponieważ większość zajęć odbywa się jeden na jeden i jest prowadzona z użyciem słuchawek. Metoda ta pozwala na regulację głośności według własnego uznania, co skutkuje mniejszym rozproszeniem uwagi i większym skupieniem. Wymowa nowych słów jest często wyraźniejsza i łatwiejsza do zrozumienia przez słuchawki w porównaniu z klasą, w której mogą występować zewnętrzne hałasy lub inne zakłócenia.

Większa interaktywność

Nauczanie klasy przez Skype’a wymaga od nauczyciela bardziej kreatywnego i elastycznego planowania lekcji, ponieważ nie jest on w stanie po prostu zasypać cię stosem arkuszy. Zajęcia muszą być bardziej interaktywne i mają charakter praktyczny; większość zajęć będzie miała charakter werbalny, co jest często uważane za najszybszy i najbardziej efektywny sposób nauki nowego języka.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.