W jaki sposób zrobić watę cukrową?

Zdecydowana większość osób nie wie, że nie trzeba być w posiadaniu specjalnej maszyny, by zrobić watę cukrową, czyli ulubiony smakołyk dzieci. W jaki sposób można tego dokonać?

Jak zrobić watę cukrową bez maszyny?

Należy mieć świadomość, że do uzyskanie drobnej waty cukrowej konieczny będzie ruch odśrodkowy. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że nie ma możliwości uzyskania jej bez pomocy maszynki. Można jednak zrobić coś bardzo podobnego przy wykorzystaniu zwykłej patelni. Godny uwagi jest fakt, że watę cukrową z karmelu można przygotować przy użyciu trzepaczki do jajek. Rekomendowane jest w pierwszej kolejności roztopić cukier na patelni, a następnie przygotować z niego karmel. Osoby, które nie są zainteresowane go spalić, powinny dodać do cukru dwie łyżeczki wody. W momencie, gdy cukier uzyska złotobrązowy kolor, należy zanurzyć trzepaczkę w karmelu, a następnie unieś ją nad garnek. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zaczną z niej spływać cieniutkie strużki. Należy najpierw rozciągnąć je dłonią, a później uformować w małe kulki. Warto użyć do tego celu lateksowych lub nitrylowych rękawiczek. Osobom, które chciałyby kupić gotowy produkt bardzo wysokiej jakości, rekomendowane jest zapoznanie się z ofertą: https://candybike.com.pl.

W jaki sposób można zrobić watę cukrową w różnych kolorach?

Warto wiedzieć, że kolorowe barwy waty cukrowej można uzyskać w znacznie prostszy sposób, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy dodać barwnik spożywczy do sypkiego cukru. Godny uwagi jest jednak fakt, że płynny barwnik może przyczynić się do sklejenia cukru, co w rezultacie może nie tylko pogorszyć jakość omawianej waty cukrowej, ale również uniemożliwić jej zrobienie. Świetnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w gotowy kolorowy cukier w różnych barwach. Dzięki temu osoba zainteresowana uzyska równomierną barwę waty.

Jak zrobić smakową watę cukrową?

Jak wiadomo, klasyczna wata cukrowa ma smak zwykłego cukru. Oznacza to, że stosunkowo szybko może stać się nieznośnym ulepkiem dla kubków smakowych. Warto spróbować zrobić smakową wersję tego smakołyku. Należy zaznaczyć, że wspomniany pomysł nie jest nowy i już dawna korzysta z niego mnóstwo osób. Wystarczy zaopatrzyć się w smakowy cukier. Rodzice przy wykorzystaniu aromatycznego cukru do waty cukrowej o smaku gumy balonowej, jabłka, ananasa czy maliny mogą urozmaicić łakocie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że koszt kilograma smakowego cukru przeznaczonego do stworzenia omawianej waty cukrowej wynosi 15 złotych. Można zdecydować się na zakup mniejszych zestawów kilku smaków.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.