Powracająca moda dla dzieci – czy warto wybierać klasyki?

Jeszcze kilkanaście lat temu rodzice nie przykuwali dużej uwagi do tego w co ubierają swoje dzieci. Maluchy biegały w ubraniach niekoniecznie do siebie dopasowanych, ale zapewniających im komfort podczas odkrywania świata. Z czasem na rynku zaczęła pojawiać się atrakcyjna odzież dziecięca, która idealnie wpasowywała się w obecne trendy. Zwłaszcza Internet rozpowszechnił modnie wyglądające stylizacje dla dziewczynek i chłopców. Mamy chętnie poszły tą drogą chcąc, by ich pociechy prezentowały się pięknie i uroczo. Czy kompletując garderobę dziecka warto jedynie postawić na ich komfort? Czy kierować się modą i dobrym gustem? A może powracająca moda na klasyki jest najlepszym wyborem i łączy w sobie wiele elementów?

Ubranka dla dziewczynki

Ubranka dla dziewczynek zwykle kojarzone są z dużą ilością różu. Kolor ten w różnych odcieniach zdominował szafy wielu małych kobietek. Ubranka dla dziewczynek, często ozdobione słodkimi nadrukami, brokatem czy diamencikami w infantylny sposób podkreślają wiek dziecka. Pozbawiony umiaru design często wykracza poza ramy dobrego smaku i staje się kiczowaty. Dzisiaj tendencja produkowania takich ciuszków jest mniejsza, na rzecz tych które swoim wyglądem przypominają mniejsze wersje ubrań dorosłych. Rodzice chętnie ubierają swoje córeczki tak, by wyglądały podobnie do nich. Dziewczynki na pewno prezentują się pięknie i modnie, jednak noszenie niektórych rzeczy może okazać się niekomfortowe i nie praktyczne dla małego dziecka. Ubranka często pozbawione są dziecięcego uroku przez swoją formę i kolorystykę.

Dlatego warto postawić na klasykę. Przykładowo ubranka dla dziewczynki, które są idealne, powinny stanowić połączenie dwóch tendencji. Klasyczne projekty swoim designem nawiązują do dziewczęcych ubrań sprzed dekad, co nie wychodzi z mody i wciąż świetnie się prezentuje. Idealne wyważenie między delikatnymi kolorami a wzorem sprawia, że kreacje dla małych kobietek wyglądają urokliwie i gustownie. Miękkie i elastyczne materiały zapewniają swobodę ruchu, dlatego rodzic może być spokojny o komfort swojej córeczki, jednocześnie ubierając ją w modne kreacje.

Ubranka dla chłopca

Niebieskie czy czerwone ubrania chłopięce, w połączeniu z nadrukami ze znanych bajek czy postaciami komiksowymi, to standard w szafie większości chłopców. Takie ciuszki zdecydowanie oddają charakter dziecięcych upodobań. O to właściwie chodzi, by moda dziecięca dostosowywała się do wieku dziecka. Sam maluch powinien się cieszyć z możliwość noszenia ulubionego motywu. Niestety na wielu ubrankach pojawia się zbyt wiele akcentów, które burzą estetyczny odbiór stylizacji. Rodzice chcący pochwalić się modnie wyglądającym synkiem, sięgają często po ubranka, które krępują ruchy malucha, co oczywiście nie jest dobrą drogą.

W tym przypadku znowu należy odnieść się do klasyki. Przykładem mogą być ubranka dla chłopca  zachowane w tym najlepszym stylu. Prezentują się świetnie i nie ograniczają  swobody ruchu. Klasyczne fasony w przyjemnych i neutralnych kolorach są idealną opcją dla mam chcących, by ich syn prezentował się dobrze. Subtelne i chłopięce wzory spójnie funkcjonują z krojem ubranek. Urok stylizacji podkreślić mogą dodatkowe elementy, takie jak uszka, które wkomponowane są w klasyczne fasony. Przyjemne i elastyczne materiały wpływają na komfort funkcjonowania dziecka. Projekty obejmują zarówno casualowe propozycja jak również bardziej eleganckie. Każda jednak dostosowana jest do natury malucha.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.