4 trendy wnętrzarskie na 2023 rok

Nadchodzące miesiące w branży wnętrzarskiej zapowiadają się niezwykle interesująco. Modne będą bowiem mocno różniące się od siebie style modern glamour, organiczny, soft minimalism oraz modern classic. Jeśli chcesz urządzić wnętrza domu czy mieszkania zgodnie z najnowszymi trendami, wybierz jeden z nich. Sprawdź, czym się wyróżniają i co mają wspólnego ze sobą.

Styl modern glamour

Jednym z najsilniejszych trendów wnętrzarskich w 2023 roku będzie stylistyka modern glamour, a więc nowoczesna odsłona stylu glamour. W odróżnieniu od pełnych przepychu, mocnych barw i wyrazistych dodatków czy mebli w stylu glamour jego współczesna wersja zachwyca elegancją. Nie brakuje w nim blichtru oraz błysku kryształowych lamp czy luster, a także charakterystycznych, obitych welurem mebli takich jak łóżka pikowane czy narożnik rozkładany pikowany. Równoważone są one jednak stonowanymi barwami całej aranżacji, np. niezwykle modnym beżem, jasnym brązem, złamaną bielą czy ciepłą szarością. Styl ten lubi nieprzesadzone aranżacje. Te uzyskać można, stosując meble o prostej formie, ale z zaskakującymi zdobieniami, np. pikowaniem.

Styl organiczny

Większość projektantów wnętrz w 2023 roku zwróci się w stronę natury. To wszystko za sprawą modnego stylu organicznego, nazywanego też biofilicznym czy naturalnym. Charakteryzuje się on zastosowaniem kolorów ziemi, czyli np. stonowanym i nienasyconych odcieni beżu, brązu, żółci, pomarańczowego czy nawet zgaszonego czerwonego. Te pojawiają się przeważnie jako baza na ścianach w towarzystwie mebli wypoczynkowych w kontrastujących kolorach, np. niezwykle modnego narożnika rozkładanego pikowanego w odcieniach niebieskiego. Styl organiczny w 2023 roku będzie stawiał na obłości nie tylko w elementach architektonicznych, ale też na biomorficzne kształty wyposażenia. Oczywiście nie może zabraknąć w nim też żywych roślin.

Styl soft minimalism

W 2023 roku przekonasz się, że minimalizm we wnętrzach nie musi wiązać się z laboratoryjną surowością aranżacji. Wnętrza nowoczesne i oszczędne będą bazować, podobnie jak w stylu organicznym, na ciepłych kolorach ziemi. W tym przypadku paleta barw będzie jednak ograniczona do ciepłych bieli, równych odcieni beżu i jasnego brązu, a także szarości z domieszką brązu. W projektach soft minimalism główną rolę grać będą meble wypoczynkowe i obłe, ale proste w formie łóżka (pikowane lub bez zdobień) w wymienionych barwach. Najlepiej, jeśli wszystkie elementy będą w tym samym kolorze, tylko w innych jego odcieniach. Takie aranżacje all beige czy all white to wielki trend 2023 roku!

Styl modern classic

Lubisz wnętrza nawiązujące do dawnych czasów, ale obawiasz się, żeby nie stworzyć w domu muzeum? Modny styl modern classic jest dla Ciebie! W 2023 roku jest ona jednym z ważniejszych trendów wnętrzarskich. Stawia on na elegancję i luksus, ale też prostotę i ograniczoną liczbę mebli czy dodatków. Kolorystyka zbliżona jest do tej typowej dla stylu soft minimalism, ale projektanci stawiają na bardziej fikuśne i nawiązujące do przeszłości meble. Pasować więc do takich wnętrz będą kanapy w stylu Chesterfield, np. klasyczna 2- lub 3-osobowa, albo też bardziej pojemna i komfortowa ich wersja, a więc  narożnik rozkładany pikowany.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.