Profesjonalna lokalizacja wycieków wody

Nieszczelność w domu to duża przykrość dla wielu właścicieli domów. Jest kilka powodów: wykrycie wycieku wody jest często niezwykle trudne, a wyciek wody może spowodować trwałe uszkodzenie wody w Twoim domu. Takie szkody wodne można rozpoznać np. po spleśniałych plamach na ścianach, podłogach i sufitach. Może dojść również do uszkodzenia stolarki przez wodę. Drewno może gnić, a nawet stać się niestabilne! Specjaliści są zawsze gotowi do pomocy w wykryciu wycieku wody. Wycieku wody nie wykryjemy gołym okiem. Korzystamy z zaawansowanego sprzętu, który znacznie ułatwia wykrycie wycieku wody.

Wykrywanie wycieku wody

Istnieją trzy rzeczy, które możesz zrobić, aby dowiedzieć się o lokalizacji wycieku wody. Zacznij od sprawdzenia łatwo dostępnych rur. Przebiegnij kawałkiem papieru kuchennego wzdłuż widocznych rur i zwróć baczną uwagę na to, czy w którymś miejscu czujesz wilgoć. Nie możesz znaleźć żadnej wilgoci? Następnie użyj kolorowej szmatki, aby wykryć plamy wapienne. Wapno jest wskazówką, że jest tam woda. Jeśli wyciek wody znajduje się głęboko w ścianie lub suficie, na powierzchni może nie być wilgoci, lecz osad wapienny. W niektórych przypadkach plama wilgoci lub pleśni może być również spowodowana złymi szwami na złączach przy prysznicu lub wannie. Aby się o tym przekonać, można delikatnie przejechać nożem wzdłuż podejrzanych szwów. Nie naciskaj zbyt mocno, bo oczywiście nie chcesz przypadkowo spowodować nieszczelności, gdy będziesz ich dokładnie szukał. Będziesz wiedział, kiedy znalazłeś przeciek, jeśli możesz dotrzeć nożem do szwu łączącego.

Rodzaje wycieków wody

Istnieją różne rodzaje wycieków wody, w zależności od miejsca ich występowania mogą być różne przyczyny. Nieszczelności przy systemach grzewczych są powszechne. Są to zazwyczaj niewielkie nieszczelności w rurach zasilających i powrotnych systemu. Ponieważ często znajdują się one w podłodze lub ścianie, mały wyciek często pozostaje niezauważony przez długi czas. Przyczyną takiego wycieku jest zazwyczaj nieszczelne złącze lub otwór w rurze, powstały w wyniku wiercenia w ścianie lub podłodze. Wyciek z rury wodnej. Rura wodna w domu wchodzi w centralnym punkcie, po czym rozgałęzia się. Właśnie w tych miejscach rozgałęzień pojawiają się czasem małe nieszczelności. Woda wydostaje się wtedy kropla po kropli wzdłuż spoin lub uszkodzonych rur. Nieszczelność w rurze spustowej. Odpływy często przeciekają z powodu wypadków podczas wykonywania prac dorywczych. Już samo wywiercenie niewielkiego otworu w ścianie lub podłodze może wystarczyć do trwałego uszkodzenia odpływu prysznicowego lub zlewu. Zazwyczaj skutki są widoczne dopiero po kilku dniach do kilku miesięcy, kiedy gdzieś tworzą się kropelki wody. Zazwyczaj związek między obowiązkami a wyciekiem nie zostaje zachowany i ludzie szukają przyczyny gdzie indziej.

Profesjonalne zlokalizowanie wycieków wody

Lokalizacja wycieków wody powinna być przeprowadzona przez profesjonalistów. Wykrywając wyciek wody możemy skorzystać z kilku narzędzi. Na przykład, rozważ użycie kamery termograficznej. To narzędzie jest szczególnie przydatne, jeśli wyciek jest wokół rur z gorącą wodą. Ciekawym rozwiązaniem może być również zastosowanie wibracji ultradźwiękowych. Dzięki wibracjom ultradźwiękowym możemy wykryć źródło wycieku zarówno w rurach z zimną, jak i ciepłą wodą. Po wykryciu wycieku wody oferujemy Państwu kompleksowy raport z naszymi ustaleniami. Raport ten może być następnie wykorzystany przez hydraulika do naprawy źródła wycieku.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.