Skąd wiem czy jest moim chłopakiem / Skąd wiem czy jest moją dziewczyną

Młodzież nie ma problemu w tym, by ocenić czy jest parą. Młodzi ludzie, nastolatkowie często rzucają pytanie, czy chłopak bądź dziewczyna będą tworzyć ze sobą związek i odpowiedź twierdząca oznacza, że chodzą ze sobą. Zdecydowanie trudniej jest jednak w dorosłym życiu, kiedy to powstaje obawa związana z odrzuceniem i lęk przed tym, by postawić sprawy jasno.

Pierwsze kroki w stronę związku

Każdy przypadek jest indywidualny, dla jednych dowodem, że są w związku jest pierwszy pocałunek, dla innych liczy się jasna deklaracja. Dowodem, że para jest razem, są wspólne zdjęcia na portalach społecznościowych, wpisy które pokazują, że dwoje ludzi są dla siebie kimś ważnym. Jeśli druga osoba jest dla Ciebie, kimś ważnym prędzej czy później przedstawisz ją swoim rodzicom i vice versa. Osoby, które darzą się uczuciem, w sposób szczególny dbają się o siebie, wzajemnie troszczą. Z pewnością, będziecie chcieli wspólnie wyjechać, wyjazd nie musi być długi, jednakże ważne, by był odbyty we dwoje. Osoby, które są razem, czują się przy sobie pewnie, nie zależy im już jedynie na tym, by wypaść przy drugiej osobie idealnie, czasami dochodzi do nieporozumień czy też do wymiany zdań, gdyż osoby będące w związku muszą wzajemnie się dotrzeć. Będąc w związku, przestajesz się pilnować, pokazujesz siebie takim jakim jesteś. Osoby, które są sobie bliskie często porozumiewają się bez słów, wypracowują wspólny język, który może być niezrozumiały dla kogoś, kto patrzy z boku. Osoby, które darzą się miłością, zaczynają tworzyć swój własny mikroświat.

Od czego zaczyna się dojrzały związek?

Miłosna relacja zaczyna się od gestów a nie od słów. Warto zadawać pytanie o to, czy dla drugiej osoby jesteś kimś ważnym, możesz zapytać o to, jaką rolę pełnisz w jej/jego życiu. Wskazana jest cierpliwość, gdyż nawet jeśli dla tej drugiej osoby jesteś kimś ważnym, może jeszcze nie być przygotowana do otwartych deklaracji. Warto patrzeć na gesty oraz na oczy drugiej osoby, które mówią bardzo dużo. Chcąc pokazać drugiej osobie, że warto z Tobą być w związku, powinieneś pokazywać siebie jako osobę, która ma pozytywne spojrzenie na świat, dobrze jest, kiedy pokazujesz, że masz inicjatywę. Szczególnie dla kobiet bardzo ważne jest, by czuć przy swoim partnerze bezpieczeństwo, poczucie stabilizacji. Warto zainicjować wspólne spędzanie czasu, najlepiej jeśli zorganizujesz jakąś aktywność, dla kobiet mniej atrakcyjny będzie partner, który lwią część czasu spędza na kanapie. Praca, choć bardzo ważna, gdyż dzięki niej, możecie zapewnić Wasz wspólny byt, nie powinna być na pierwszym miejscu. Warto uczyć się siebie i potrafić wypracować kompromis, gdyż choć czasami sprzeczki są nieuniknione, jednak nawet jeśli zaistnieją, nie powinny być prowadzone w gniewnej atmosferze. Chcąc być blisko drugiej osoby, warto zadbać o bliskość fizyczną, która zacieśnia więź. Chcąc zbudować trwałą relację z drugą osobą, należy zadbać o siebie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.